Культура спілкування та особистої безпеки в мережі падає: показові цифри - Подробиці

Подія: Компанія Microsoft оприлюднила результати щорічного дослідження, які свідчать, що в 2019 році ситуація з культурою спілкування та особистої безпеки в мережі інтернет суттєво погіршилася.

Об этом сообщает Роспрес


Деталі: Дослідники виділили 21 різновид інтернет-загроз у чотирьох категоріях: поведінкові, репутаційні, загрози сексуального характеру і небажаних комунікацій.


58% респондентів зізналися в тому, що вони стикалися з нав’язливою поведінкою (небажані контакти і онлайн-шахрайство були найбільш поширеними). 45% піддавалися поведінковим загрозам в мережі (в основному грубе поводження і тролінг), 37% — загрозам сексуального характеру (найчастіше онлайн-домаганням), 21% — репутаційним загрозам.


Головними мотивами грубого поводження в Інтернеті стають зовнішність і політика. Причому для 31% респондентів обидві теми є проблемними. Зневажливе ставлення на ґрунті сексуальної орієнтації характерне для майже 30% випадків, тоді як релігія і расова приналежність спричиняють конфлікти у 26% і 25% випадках відповідно.


Всі вікові категорії, а також чоловіки і жінки, вказали різні причини грубого онлайн-спілкування. Для підлітків і жінок (38%) зовнішність була найбільш частим приводом зневажливого поводження в мережі, причому дівчатка-підлітки (41%) і дорослі жінки (35%) сприймають його як основний привід недоречного спілкування.


До речі, за даними опитування Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) майже третина українських підлітків заявляють, що стали жертвами цькування в інтернеті. Майже 59% опитаних в Україні зізналися, що вони знають про наявність онлайн-груп школярів, де діти обмінюються інформацією про своїх однолітків із метою цькування.


Серед дорослого покоління політика (38%) була найбільш частою причиною онлайн-загроз. Для всіх вікових категорій сексуальна орієнтація була другою за популярністю відповіддю — 30% вважають цю тему найбільш провокаційною. У той же час, 60% підлітків знають, до кого звернутися за допомогою, якщо їм загрожують в Інтернеті. І тільки 37% дорослих обізнані, де шукати підтримку.


І дорослі, і підлітки стверджують, що найчастіше стикаються зі зневажливим ставленням в Інтернеті в соціальних мережах. Дві третини опитаних зазначили, що вони піддавалися грубому поводженню на сторінках соціальних мереж, 24% — на медіа ресурсах, 24% — на форумах, 23% — на анонімних майданчиках, 20% — на ігрових сайтах. Дані опитувань також свідчать, що в Україні 4 з 10 людей відчували себе приниженими або "затролленими" в мережі.


Коментарі: "Тролі — це повсякденні садисти. Це люди, які ніби мають офлайн звичку до приниження, до продукування хамських висловлювань. Через те, що онлайн-система принципово відкрита і вільна для комунікації, там складно отримати фізичний фідбек. Грубо кажучи, нічого тобі не буде за те, що ти там себе хамськи ведеш, тому тролі реалізують там свою звичку до образи іншого", — каже культорологиня Оксана Мороз.


Що було раніше: У 2018 році соціальна мережа Twitter видалила більше 10 тисяч фейковий або підозрілих акаунтів, які розпалювали ворожнечу і закликали бойкотувати проміжні вибори в американський Конгрес .


Джерело статті: “https://expres.online/podrobitsi/kultura-spilkuvannya-ta-osobistoi-bezpeki-v-merezhi-padae-pokazovi-tsifri”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя